قیمت ترموود – قیمت ترمووود – ترمووود قیمت ۰۹۱۲۲۹۸۷۳۴۲

قیمت ترموود در ایران

قیمت ترموود

قیمت ترمووود

ترمووود قیمت

قیمت ترمووود در ایران به چه عواملی بستگی دارد. قیمت ترمووود را در ایران چگونه تعیین میکنند؟

قیمت ترموود ایرانی

 

قیمت چوب ترمووود  ( ترمووود قیمت )در ایران ارتباط مستقیمی با ضخامت ترمووود و نوع چوب ترمو شده ومیزان ماشین کاری و ابزاری که بر روی آن انجام پذیرفته است تعیین می شود.

قیمت ترمووود در ایران را با روشهای ذیل تعیین می کنند که به اختصار توضیح می دهیم.( قیمت ترمووود )

 

قیمت ترموود

قیمت ترموود ایرانی

روشهای تعیین قیمت ترموود

 

قیمت چوب ترمو :

در ایران قیمت  چوب ترمووود بسته به میزان ضخامتی که دارد قیمت و بهای آن متفاوت است.

تا ضخامت چوب بالاتر باشد قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. مثلآ ترمووود با ضخامت بیست میلی متر (دو سانتی متر)

از لحاظ قیمتی پایین تر از چوبی با ضخامت چهل و دو میلی متر می باشد.

دلیل عمده و اصلی تاثیر ضخامت بر قیمت نیز خرید و فروش چوب خام و مواد اولیه آن که همان الوارهای چوبی است میباشد که بر اساس متر مکعب یعنی واحد حجم خرید و فروش و معامله میشود میباشد.

در صورتی که بعد از تولید و فرآوری آن دیگر بصورت متر مربع و در واحد سطح خرید و فروش انجام میگردد.

 

جنس چوب:

در اینکه قیمت ترموود در ایران به چه عواملی بستگی دارد باید به جنس چوب اشاره کرد.

چوبی که از خانواده درختان نرم چوب ها باشد ارزان تر از چوبهای متعلق به گروه سخت چوبها می باشند.

بدین معنی که چوب درخت پاین ارزانتر از چوبی از خانواده عش میباشد. البته علت این تفاوت قیمتی از لحاظ جنس چوب تابع مستقیمی دارد

بامیزان رشد و تراکم این درختان از یک سو و میزان عملیات حرارتی و سختی برش از سمت دیگر دارد.

یعنی درخت کاج از لحاظ رشد و تراکم و انبوهی بیشتر از درخت عش است در نواحی توندرایی اسکاندیناوی.

لذا با توجه به قانون عرضه و تقاضا و کمیت چون نرم چوبها تعدادشان بیشتر از سخت چوبها است نتیجتآ قیمت پایینتری نیز دارند.

برعکس نرم چوبها چون سخت چوبها تراکم تولید و رشد پایینتری دارند و عرضه آن کمتر است در نتیجه قیمتشان نیز بالاتر میباشد.

قیمت ترمو وود در ایران | نرخ چوب نما و ترموی ایرانی | ترمو وود بست چوب

 

تاثیر ماشین کاری بر قیمت ترمووود

 

قیمت ترمووود در ایران به چه عواملی بستگی دارد.

در زمان تولید ترموود تمام چوب ترمووود تولید شده به شکل SHP ساده است. که بعدآ بنا به درخواست مشتری در مبدآ بر روی آن ماشین کاری انجام میگیرد

و ترمووود تولید شده به اشکال مختلف مانند: UTS, UTV , ROMB و ….در می آیند. ( تشخیص ترمو چوب اصل )

در مرحله نهایی بعد از تولید ترموود از چوب خام قسمت اصلی شروع میشود که همان ابزار زدن بر روی چوب و پرداخت نهایی و صاف و صیقلی کردن آن است.

برای اینکار نیاز به دستگاههای جدید ومدرنی است که به مولدر یا پلنر معروف هستند.

کار این دستگاهها رنده کردن و صیقلی نمودن چوب بصورت همزمان است.

زیرا چوب ترموود زبر است و سطح ناهمواری دارد و از لحاظ سایز نیز یکدست نیستند. در نتیجه باید عملیات تبدیل به مقاطع ترموود و ابعاد ترموود با این پلنرها انجام پذیرد.

از یک سمت دستگاه چوب ترموود شده وارد میشود و در مرحله اول ابعاد ترموود از آن حاصل میشود و در ادامه مقاطع ترموود حاصل میشود و در نهایت پرداخت شده و بصورت صاف و کاملا صیقلی از سمت دیگر دستگاه خارج میگردد.

این دستگاهها دارای انواع مختلفی میباشند که معمولی ترین آنها همان رنده های نجاری قدیمی است ولی مدل بالا و مدرن آنها دارای حداقل ۹ اسپیندل میباشد و از لحاظ سرعت نیز سرعت بالای ۵۰ متر تولید در زمان یک دقیقه را دارا میباشند.

با توجه به قیمت بالای این دستگاهها و هزینه بالای تعمیرات و نگهداری آنها قیمت ترمود بالاتر میرود.

در نهایت باید در مورد قیمت ترمووود به این دو نکته بسیار مهم هم اشاره کرد که:

 

ترمووود قیمت

ترمووود قیمت

قیمت ترموود فنلاندی

 

بعضی اوقات با توجه تکانه های شدید نوسانات ارزی مانند یورو و دلار آمریکا نسبت به ریال ایران با تغییر زیاد قیمت ترمووود فنلاندی در ایران مواجه خواهیم شد

که بیشتر زمان ها هم پایدار نیستند و به گونه ای می توان گفت که زود گذر هستند.

البته در ایران و در طی چند سال اخیر بصورت فرسایشی و طاقت فرسا بوده و مقطعی و زودگدر نبوده است.

یکی دیگر از دلایل بالارفتن قیمت ترمووود مسایل سیاسی مربوط به تحریم های کشورهای اروپایی و آمریکا میباشد که باعث بالا رفتن نرخ ارز و عدم مجوز صادرات از اروپا و واردات چوب ترموود به ایران میباشد.

همین امر باعث میشود که یکدفه و ناگهانی چوب ترمو نایاب و کمیاب شود و همین امر باعث بالا رفتن قیمت چوب ترمووود نیز میگردد.

قطعآ با رفع شدن تحریمها و آزاد سازی واردات چوب ترموود تاثیرات مخرب و بالای قیمتی آن نیز از بین خواهد رفت و به حالت عادی خود برمیگردد.

دلیل دیگری که مستقیما بر قیمت ترمو وود تاثیر گذار بوده است مشکلات بهداشتی و ویروس کووید ۱۹ و همه گیری و اپیدمی شدن آن و تعطیل شدن و قرنطینه جهانی بود

که آن هم بصورت مقطعی برای دو سال تمام دنیا با آن درگیر بودند و به محض رفع شدن خطر همه گیری ویروس کرونا اتوماتیک قیمت ترمووود به حالت قبلی خود برخواهند گشت.

هر چند در چند سال اخیر این اتفاق بصورت مداوم روی داده و قیمتها بصورت روزانه روند افزایشی داشته است که آن(قیمت ترمووود در ایران) نیزبه نوبه خود بیشتر بدلایل سیاسی بوده تا مباحث درگیر با تولید یا کمبود جهانی این جنس.

اینها دلایل رشد قیمت ترمووود در ایران بوده است و به ایران ربط دارد ولی درعوض برای حدود سه ماه که ماههای بارندگی در اسکاندیناوی معروف هستند قیمت چوب خام و

بالطبع قیمت ترمووود بتاثیر از آن تنها بدلیل سختی کار در جنگل افزایش چند درصدی را تجربه میکند و این نیز تنها بصورت مقطعی است و ربطی به ایران ندارد.

به محظ پایان یافتن ماههای بارانی سال نیز قیمتها بدلیل تولید انبوه و عرضه بالا به حالت اولیه خود برمیگردند.

البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که چون فصل بارش در اسکاندیناوی در حدود فصل زمستان ما در ایران است باز قیمت به دلیل کاهش تولید یک مقدار کم بالاتر میرود و به محض تمام شدن فصل بارندگی مجددآ قیمتها به حالت اول خود برمیگردد.

 

تاثیر نام برند بر قیمت ترمووود

 

بالاترین کیفیت چوب ترموود مربوط بشرکتهای فنلاندی در دنیا میباشد که این نیز بنوبه خود باعث بالاتر بودن قیمت چوب ترموووود میباشد.

از این میان میتوان به شرکت متساوود فنلاند اشاره کرد که جزو اولین و قدیمی ترین شرکتها در حوزه چوب و ترموود در دنیا میباشد.

البته از چند سال قبل این شرکت معروف حق استفاده از نام برند خودش یعنی برند ترموود متساوود را به شرکت قدرتمند دیگری بنام لوناوود واگذار کرده است.

برند جهانی دیگر SWM-WOOD است که این شرکت بزرگ نیز هم درفنلاند فعالیت میکند و قدمت بسیار زیادی در تولید چوب خام و نیز ترمووود دارد,

کیفیت محصولات تولیدی این شرکت نیز درجهان زبانزد است و قیمت ترموود این شرکت نیز بسیار مناسب بود.

شرکت لوناوود فنلاند به عنوان یکی دیگر از بزرگان این صنعت در دنیاست که عمده معروفیت آن بدلیل داشتن حق امتیاز بهره برداری از برند متساوود است

درحال حاضر محصولات خودش را به بیش از ۶۰ کشور در دنیا صادر میکند و از لحاظ کیفیت تولید نیز در وضعیت نسبتا مطلوبی قرار دارد.

لیست شرکتهای فنلاندی را هم میتوان در سایت انجمن بین المللی ترموود فنلاند مشاهده کرد.( قیمت ترموود )

در مجموع این نامهای قدیمی و بزرگ در کنار اولین بودن در این صنعت و همچنین و دارا بودن قدرت اقتصادی و داشتن جنگلهای وسیع شخصی و شرکتی و دولتی

جهت بهره برداری  چوب وسیستم های جایگزینی و کاشت چوب این شرکتها را خیلی معروف کرده است و همین باعث بالا بودن قیمتهای آنها نسبت به سایر شرکتها گشته است.

البته این گران تر بودن قیمتها بحدی بیشتر و زیادتر از سایر شرکتها نیست و چشمگیر هم نیست.

این شرکتها و تاریخ تاسیس آنها حداقل ۱۰۰ سال قبل است و خانوادگی هستند. جنگلهای وسیعی در اختیار دارند وبهره برداری از این جنگلها بعهده آنهاست.

قوانین سخت گیرانه دولتی نیز برای حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی از سمت دولت مرکزی فنلاند وضع شده است که ملزم برعایت آنها هستند.

یکی از این قوانین که بسیار جالب توجه است مربوط به کاشت نهال است. یعنی به ازای هر درختی که قطع میشود این شرکتها موظف به کاشت تعداد ۱۰ نهال جدید از همان گونه درختی هستند و به این شکل کشور فنلاند همیشه منابع جدیدی را دارا میباشد.

این شرکتها به اندازه ای قدرتمند عمل میکنند که بصورت کلی تبدیل به یک کارتل بزرگ در صنعت چوب شده اند و قیمت جهانی چوب را به تنهایی تحت تاثیر خود قرار داده اند

و این توانایی را دارند که قیمت آن را در سطح بین المللی تعیین کنند.

در نتیجه قیمت ترمووود را نیز که به شکلی جزو صنایع جانبی در بازار و صنعت چوب است میتوانند کنترل کنند.

این شرکتها از کاشت نهال و تبدیل بدرخت و جنگل شدن یعنی جنگلداری و چوب بری و حمل و نقل و برشکاری و حتی تامین نیرو و انرژی برای راه اندازی ماشین آلات خود را

بتنهایی انجام میدهند و حتی تامین برق را نیز خودشان با سوزاندن ضایعات چوب تامین میکنند و برق مورد نیاز خودشان را تهیه میکنند را خودشان بعهده دارند.

بعد از آن نیز شرکتهای ترک و روسی نیز درصورتی البته قابل قبول است که با تکنولوژی اصل فنلاند و چوبهای با کیفیت بالا تولید شوند قرار دارند.

در ایران نیز افرادی هستند که با کوره های تقریبآ ذغال ساز چوب روسی را خشک میکنند و به نام ترموود بفروش میرسانند که پایین ترین کیفیت را دارا میباشند

و در نتیجه پایین ترین قیمت را بخود اختصاص داده اند و همچنین پایین ترین کیفیت را نیز دارا میباشند.

 

قیمت ترمووود

قیمت ترمووود

 

رنگ ترموود

چوب ترموود برای داشتن بالاترین دوام و مقاومت در برابر عوامل جوی و محیطی باید صد در صد رنگ آمیزی شوند.

رنگ ترموود دارای انواع مختلف و برندهای متفاوتی است هزینه بالایی نیز دارد و این هم بنوبه خود بر قیمت ترموووود اضافه میکند.

البته مجموعه بست چوب با وارد کردن بهترین برند فنلاندی به نام لاکو تقریبا پایین ترین قیمت را نیز دارد که تا حدودی میتواند در نهایت قیمت ترمووود را برای مصرف کننده عزیز تعدیل کند.

رنگهای مجموعه ترموود بست چوب دارای سه سال گارانتی بلاشرط میباشد که در صورت افت رنگی بالاتر از دو پرده به همان میزان رنگ را برای مشتری بصورت رایگان ارسال میکند تا جهت رنگ آمیزی مجدد چوبهای خود از آن استفاده نماید.

 

تاثیرهزینه نصب ترموود بر قیمت ترمووود

 

عملیات نصب ترموود بر اساس متراژ کار نیز هزینه نهایی قیمت ترمووود را تا حدودی مورد تغییر و تاثیر خود قرار میدهد.

گونه ای از طراحی نما بسیار پیچیده است و اجرای آن نیز نیاز به زمان و زیر سازی حرفه ای دارد که این نیز بنوبه خود تاثیر زیادی روی قیمت ترمووود در نهایت میگذارد.

کار در ارتفاع بسیار سخت تر و گرانتر و هزینه برتر و دست وپا گیرتر از کار روی سطح زمین است.

متراژهای پایین تر از ۱۵ متر مربع بصورت پروژه ای محاسبه میشوند و قیمت چوب ترموود را بالاتر خواهد برد.

 

متراژ چوب ترمووود:

تا متراژ مورد مصرف نیز پایین تر باشد قیمت چوب ترمووود نیز بیشتر خواهد شد و برعکس.( ترمووود قیمت )

یعنی متراژهای بالاتر چوب ترموود قیمت نهایی را در هنگام محاسبه کمتر نشان خواهد داد که آن نیز متاثر از اعمال تخفیف های آن میباشد.

 

مورد آخر هم خرید چوب است که بصورت متر مکعب یعنی بصورت حجمی خریداری میشود وبعداز انجام عملیات ترمو بصورت مترمربع یعنی درواحدسطح بفروش میرسد.

قیمت ترموو وود ایرانی | قیمت چوب ترمووود فنلاند   |نرخ چوب نما | ترمووود قیمت | نرخ چوب ترموود  مجموعه ترمووود بست چوب (  ترمووود قیمت ) ترموود ارزان

ترمووود ارزان

 

لیست قیمت ترموود

لیست قیمت ترموود

لیست قیمت ترموود ایرانی و فنلاندی بسته به ابعاد و مقاطع و ضخامت های چوب ترموود کاملا متغیر میباشد همچنین باتوجه به برند و کشور تولید کننده و نیز نوع و جنس چوب و الوار خام مورد استفاده هم کاملا متفاوت است.( ترمووود قیمت )

قیمت ترموود اش ( عش ASH ) که جزو سخت چوبها است و کمیاب تر میباشد بسیار بالاتر قیمت ترمووود چوبهای کاج ( PINE ) که نرم چوب میباشد است.

 

جهت دریافت آخرین و جدیدترین و بروزترین قیمتهای انواع چوب ترموود اعم از فنلاندی استونی ترک روس و ایرانی با کارشناسان شرکت تماس حاصل بفرمایید.

تا بسته به موجودی انبار و محل مورد مصرف و نیاز شما راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار بدهند. نصب ترمووود روی دیوار

 

قیمت ترمووود کوره ای ایرانی

پایین ترین کیفیت چوب ترموود آنهایی هستند که در ایران بوسیله کوره های چوب خشک کنی تولید میشوند و با نام ترموود ایرانی به بازار عرضه میگردند که در واقع نه پروسه تولید آنها شباهتی به روش تولید استاندارد تولید ترموود دارد و نه دستگاه و تکنولوژی آنها یکی هستند و نه کیفیت چوب خام آنها استاندارد است.

متاسفانه با نام ترموود به بازار عرضه میگردند و افراد سود جو به مشتریان ناآگاه از این مسله میفروشند.

در نهایت این قیمت ترمووود بسیار پایین تر از قیمت چوب ترمووود واقعی است و با درجه بندی های ساختگی به مشتریان عرضه میکنند.

این روش تولید و مواد خام غیر استاندارد و تکنولوژی خشک کردن به جای ترموود کردن باعث شده که قیمتها بسیار پایین تر یاشد.

ترمووود قیمت بالایی دارد و بدون شکستگی و حتی ترگ خورگی و سوراخ میباشد.

البته بزرگترین ایرادی که به محصولات تولید شده غیر استاندارد وارد میشود جدای از عدم استفاده واقعی تکنولوژیکی از کوره های تولید ترموود باید گفت که از مواد اولیه بسیار نامرغوب و غیر استاندارد نیز استفاده میشود که معمولآ چوبهای مرطوب و خیس را وارد دستگاههای خشک کن میکنند و در دمای پایین و غیر استاندارد آنرا خشک میکنند که باعث پرز دار شدن مواد داخل کوره میگردد و اصلآ تحت هیچ شرایطی و با هیچ گونه مولدر و پلنری قابل اصلاح نیست.

 

جهت دریافت لیست قیمت ترموود ایرانی و قیمت ترمووود فنلاندی با مجموعه ترموود بست چوب

با شماره های ذیل تماس بگیرید.

( قیمت ترمووود ) ( ترمووود قیمت) ( ترموووود قیمت ) ( قیمت چوب ترموود ) قیمت ترمووود ایرانی قیمت ترمووود فنلاندی

۰۹۱۲۲۹۸۷۳۴۲

۰۹۹۰۳۷۳۲۳۸۰

5/5 - (1 امتیاز)