تایل ترمووود | تایل ترموود | قیمت تایل ترموود ۰۹۱۲۲۹۸۷۳۴۲

تایل ترمووود

تایل ترمووود

تایل ترموود

چوب های ترمووود استفاده های گوناگونی دارند و بر همین اساس در دسته ها و انواع مختلفی جای میگیرند مانند مبلمان فضای سبز دیوار چوبی ترموود کفپوش ترمووود چوب نما  , دیوار چوبی ترموود و تایل ترمووود. یکی از انواع کاربردهای چوب های ترمو ، تایل ترمووود است.

در این مقاله به بررسی تایل ترموود و کاربردهای آن و موارد استفاده کفپوش ترمووود یا تایل ترموود، انواع آن و نحوه انتخاب آن میپردازیم. با بست چوب همراه باشید.

تایل ترموود چیست و چه کاربردی دارد؟

 

کفپوش ترموود یا تایل ترموووود نوع خاصی از ترمووود میباشد که جهت استفاده درکف برش خورده است ویک زیره پلاستیکی بوسیله پیچ ترموود به آن وصل شده.

تایل معادل لغوی کاشی است (THERMOWOOD TEXTURE) . با اینکار چوب های ترمووود برای استفاده در کف سازی مناسب میگردند و اجرای آنها نیز ساده تر میشود.

تایل یا کفپوش ترمووود چیست

تایل ترمووود یا کفپوش چوبی چگونه ساخته میشود؟

کفپوش چوبی ترمووود چیست

 

برای ساخت تایل ترمو در ابتدا نیاز است که چوب های ترمووود فنلاندی را به اندازه های مورد نیاز برش دهیم.

اینکار توسط اره های معمولی امکان پذیر نیست و نیاز به تیغه های مخصوص برش ترمووود دارد.

در صورتی که ترموود را با اره های معمولی نجاری برش دهیم چوب های ترمو لب پر و دندانه دندانه شده و زیبایی و اصالت چوب از بین میرود. ( ترموود چیست )

اجزای مورد نیاز در ساخت تایل ترموود چیست؟

 

برای ساخت تایل ترموود به غیر از چوب ترمو به موارد دیگری نیز نیاز است.

اگر خودتان قصد ساخت تایل ترمو وود را دارید به این نکته دقت داشته باشید که هر چقدر کیفیت چوب شما بالا باشد ولی اجزای دیگر کیفیت مورد نیاز را نداشته باشند از عمر محصول نهایی کاسته میشود.

شما میتوانید تایل ترموود مورد نیاز خود را با بهترین قیمت به بست چوب سفارش داده و در محل تحویل بگیرید. در ادامه به بررسی اجزای تایل ترموود میپردازیم.

تایل ترمووود ، نصب و اجزای آن

تایل ترموود ، نصب و اجرای آن

زیره پلاستیکی تایل ترموود

 

زیره پلاستیکی دقیقا به اندازه چوب ترمووود در تهیه تایل اهمیت دارد. جنس زیره های موجود در بازار معمولا پلاستیک فشرده است.

البته هنگام تهیه زیره تایل ترمو باید دقت کنید که از مواد اولیه استاندارد و درجه یک در ساخت آن استفاده شده باشد.

در صورتی که زیره پلاستیکی فاقد کیفیت لازم باشد و استاندارد های بین المللی در آن رعایت نشده باشد توانایی تحمل بار و فشار وارده را نداشته و ممکن است کل پروژه را خراب کند.

بعضی از اشخاص و شرکتهای سودجو از مواد ضایعاتی و کهنه که کاملا غیر بهداشتی و سمی هستند و برای بهداشت خانواده در محیط های بسته بسیار خطرناک هستند استفاده میکنند

تنها به این دلیل که قیمت تمام شده جنس پایین تر بیاید ولی هیچ گونه توجهی به بهداشت نمیکنند و صرفآ بدنبال منافع و سود شخصی هستند.

برای شناسایی زیره پلاستیکی با کیفیت به وزن آن دقت کنید. زیره تایل ترمو وود در اندازه ۳۰*۱۵ استاندارد ۱۵۰ گرم وزن دارد.

ضخامت و عرض زیره پلاستیکی تایل ترمو باید حداقل ۱۰میلیمتر یا یک سانتی متر باشد.

زیره پلاستیکی تایل ترموود

زیره پلاستیکی تایل ترمووود

پیچ مورد نیاز تایل ترمووود

 

در روند تهیه تایل ترمو کیفیت هر کدام از اجزا اهمیت ویژه ای دارد. پیچ برای اتصال چوب ترمو به زیره پلاستیکی یا همان پد تایل ترمو وود استفاده میشود. این پیچ ها باید مشخصات خاصی داشته باشند تا در طول زمان دچار خرابی و فرسودگی نشوند.

همانطور که میدانید تایل ترمود برای استفاده در کف سازی تولید میشوند.

به همین دلیل ممکن است در معرض رطوبت و شرایط محیطی مختلفی قرار بگیرند. پیچ های استفاده شده در تایل ترموووود باید گالوانیزه با روکش رنگ کوره ای باشند تا بتوانند این شرایط را تحمل کنند.

در صورت استفاده از پیچ های غیر استاندارد، پیچ دچار زنگ زدگی شده و در آینده ممکن است با قرار گرفتن در معرض رطوبت زنگ آبه از آن خارج شود و زیبایی کار را به طور کلی از بین ببرد.

الیته لازم بذکر است که بعضی افراد در ساخت تایل ترموود از پیچ مخصوص استفاده نمیکنند و تنها زیره را به چوب ترموود منگنه میکنند که بسیار ضعیف است و استحکام نداشته و فاقد استاندارد است.

این کار هم صرفا برای سودجویی شخصی خودشان انجام میدهند.

مزایای تایل ترموود

 

بکارگیری چوب طبیعی و بادوام و مستحکم باعث افزایش جلوه محیط طبیعی مورد سکونت شما میباشد.

تایل ترموود که با مواد طبیعی و مقاوم شده ساخته شده است در برابر شرایط جوی ومکانی بسیار مقاومت بالایی دارند و ستفاده از آن بسیار مورد توجه مالکان ساختمان و همچنین مورد توجه ویژه طراحان دکوراسیون داخلی و معماران قرار دارد.

زیرا استفاده از این مواد بسیار راحت است و در دراز مدت هیچگونه مشکلی فراهم نمیکند.

به دلیل عدم نیاز به زیر سازی و دارا بودن زیره و پد پلاستیکی و همچنین عدم نیاز به ابزار حرفه ای نصب اجرا و نصب آن بسیار ساده و راحت است.

هزینه های جانبی بالایی مانند دستمزد گران قیمت ندارد.

یکی دیگر از مزایای آن برچیدن تایل است که باعث شده است حتی کسانی که در محل کار یا زندگی اجاره ای سکونت دارند بعد از اتمام و پایان قرارداد براحتی آنرا با خود به مکان جدید برده و تایل ترموود را مجددا مورد استفاده قرار میدهند.

این محصول توانایی اجرا در تمامی مکانهای خانه یا محل کار از جمله حمام و سرویس بهداشتی , بالکن , تراس و حیاط خلوت و پاسیو, بهار خواب و پشت بام را دارد.

نصب تایل ترموود نیازی به نصاب حرفه ای ندارد و شما براحتی میتوانید این کار را انجام دهید.

ضخامت چوب و ارتفاع پیچ تایل ترموود

 

در ساخت تایل ترمو به طور استاندارد از چوب های ترمو وود با ضخامت ۲۰ میلیمتر یا ۲ سانتی متر استفاده میشود.

پیچ مورد استفاده در ترموود بر اساس ضخامت چوب آن باید دارای طول ۴۰ میلیمتری باشد. استفاده از پیچ با طول بلند تر از ۴۰ میلیمتر ممکن است از طرف دیگر تایل بیرون بزند یا باعث سوراخ شدن چوب شود.

همچنین ضخامت پیچ ترمووود استفاده شده برای ساخت تایل باید حداکثر ۲٫۵ میلیمتر باشد. ضخامت بالاتر باعث ترک خوردن و در نهایت شکستن چوب میشود.

موارد فوق از معیار های اصلی تعیین قیمت ترمووود هستند زیرا به طور مستقیم بر کیفیت نهایی تایل تاثیر میگذارند.

پیچ مخصوص تایل ترمووود

پیچ مخصوص تایل ترمووود

تایل ترمووود چیست و چه کاربردی دارد؟

 

تایل ترموود ( کفپوش ترمووود ) به عنوان جایگزین سیمان و موزاییک های معمولی در کف سازی و محوطه های فضای بیرونی ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد.
همچنین برای استفاده در بالکن و تراس و یا پشت بامها و روف گاردن ساختمان نیز مورد استفاده قرار میگیرد که بسیار زیبا و شیک است.
از نوع ترمووود عش آن هم برای زیر دوشی در حمام و استخرهای ورزشی اسفاده میشود.
به علت نصب آسان و جمع آوری راحت آن در کف سونا خشک هم مورد استفاده قرار میگیرد.

کاربرد تایل ترمووود یا کاربرد تایل ترموود چیست؟

کاربردهای تایل ترموود شرکت بست چوب

انواع تایل ترمووود

تایلهای ترموود بر اساس گونه درختی که برای ساخت چوب آن استفاده شده است به انواع مختلفی دسته بندی میشوند. اما دو نوع از آنها بیشترین کاربرد را داشته و در بازار مطرح هستند. این دو نوع تایل ترمود عبارتند از :

  • تایل ترموود با چوب کاج

تایل ترموود تهیه شده از چوب کاج ( PINE ) بدلیل گونه درختی آن که جزو نرم چوبها است و در رده درختان سوزنی برگ قرار میگیرد و از لحاظ مقاومت به نسبت پایین تر از سخت چوبهایی مانند چوب عش قرار میگیرد.

درنتیجه باید در ساخت تایل ترمو از حداقل ضخامت ۱۹ میلیمتر استفاده شود تا میزان ضخامت آن جوابگوی فشار وارده بر آن را بنماید.

البته این گونه تایل ها که از نرم چوبها تهیه میشوند بسیار رنگ پذیری بالایی داشته و بعد از رنگ کاری آنها زیبایی منحصر بفردی خواهند داشت.

  • تایل ترموود با چوب عش یا زبان گنجشک

تایل ترموود تهیه شده ازچوب Ash دارای کیفیت بالاتراز چوب کاج بوده، بسیار مستحکمتر است در نتیجه قیمتی بسیار بالاتراز کفپوش ترموود تولید شده باچوب کاج دارد.

چوب درخت اش از خانواده سخت چوبها بوده و بعبارتی از دسته درختان پهن برگ میباشد که رنگ آن معمولا یک مقدار تیره است و از گروه راست تارها هستند.

البته انواع مختلفی از درخت عش در جهان وجود دارد که از وایت عش یا عش سفید ( WHITE ASH ) تا عش تیره کامل را شامل میشوند.

اما چوبهای عش ی که وارد ایران میشوند عمدتا تیره و مایل به سیاه هستند.

بدلیل ساختار بسیار سختی که دارد مناسبترین گزینه برای استفاده در کف و محل های پرتردد میباشند ولی به همین میزان قیمت آن نیز بسیار بالاتر از چوبهای گروه نرم چوبها هستند.

اگر در محلی که رفت و آمد و عبور و مرور بسیار زیاد است حتما از تایل ترمو عش استفاده کنید که بسیار مقاوم هستند.

ضخامت این تایلها ۱۹ یا بیست میلیمتر میباشد و بسیار زیبا و محکم هستند.

اندازه های تایل ترمو وود چیست؟

تایل ترموود به طور استاندارد در دو اندازه ۳۰*۱۵ و ۳۰*۳۰ تولید مشوند.

نکته ای که حائز اهمیت است این است که در صورتی که اندازه تایل ترمود بیشتر از این اندازه ها باشد ، پد پلاستیکی زیره آن ممکن است فشارهای وارده را تحمل نکند و دچار شکستگی شود.

پس در صورتی که قصد استفاده از تایل ترموود را دارید به این نکته مهم توجه داشته باشید.

همچنین نوع دیگری از تایل ترمووود وجود دارد که در آنها از زیره پلاستیکی سایز شده استفاده نمیشود. به این نوع از تایل ترموووود تایل گومی گفته میشود و تولید کشور لهستان هستند.

البته این محصول از جنس چوب اش میباشد که بسیار سخت و مقاوم است.

نصب تایل ترموود

نصب تایل ترموود با نصب ترمووود روی دیوار بسیار متفاوت است.

یکی از مهمترین مزایای تایل ترموود نصب آسان آنها است. برای نصب تایل نیازی به زیرسازی و شاسی کشی فلزی نیست و در کمترین زمان قابل نصب است.

یک نصاب حرفه ای ترمووود در طول یک روز میتواند بیشتر از ۱۰۰ متر مربع تایل ترمو را نصب کند.

جمع آوری تایل ترمو نیز مانند نصب آن اسان است  و در کوتاه ترین زمان امکان پذیر است.

 قیمت تایل ترمووود خرید تایل ترموود 

قیمت تایل ترموود بسته کشور سازنده و کیفیت چوب ترموود آن و و همچنین جنس چوب ترمووود متفاوت میباشد.

قیمت تایل ترموود فنلاندی گرانتر از مشابه ایرانی آن میباشد زیرا تایل ترمووود فنلاندی کاملا سالم هستند و بدون شکستگی و از زیره استاندارد در ساخت آن استفاده شده است و پیچهای آن کاملا استاندارد است و بتعداد کافی از آنها استفاده شده است.

قیمت تایل ترموود ایرانی بسیار پایین تر است زیرا کیفیت چوب ترموود آن بسیار پایین است و بعضی وقتها سوراخ و شکستگی رو اغلب قیمتهای تایل ترمو مشاهده میشود که همین باعث پایین بودن قیمت آن میباشد.

بعضی تایلها وجود دارند که از چوب ترموود ترک در ساخت آن استفاده شده است که از لحاظ کیفیت مانند ترموود فنلاندی نیست ولی کیفیت آن از ایرانی بسیار بالاتر است.

قیمت تایل ترموود ترک از تایل ترمود فنلاند پایین تر و از تایل ترموووود ایرانی بالاتر است.

البته الان به دلیل وجود تحریمها و مشکلات سیاسی اروپا با ایران هیچ گونه جنس فنلاندی از قبیل چوب ترموود و تایل ترمو فنلاندی وجود نداشته

و تنها گزینه های موجود استفاده از مشابه استونی و ترک آن در ایران میباشیم.

خرید تایل ترموود

خرید تایل ترموود بسیار ساده است و شما میتوانید با تماس با مجموعه بست چوب سفارش خرید تایل ترموود را بگدارید و با توجه به بودجه شما تایلهای ترموود برای شما در انبار سورت و دسته بندی شده و به محل شما ارسال خواهد شد.

بعد از خرید تایل ترموود در همان روز شما میتوانید جنس مورد نیاز خودتان را تحویل بگیرید.

در صورت نیاز به رنگ آمیزی تایل چوب ترموود با توجه به سلیقه شما چون نیاز به خشک شدن آن وجود دارد از لحظه خرید تایل ترموود و پرداخت فاکتور آن نهایتا در ۲۴ ساعت بعد شما میتوانید جنس خودتون را تحویل بگیرید.

البته طرحهای تایل ترموود نیز بسیار متنوع بوده و از تایل ۳ ردیفه تا ۶ ردیفه و شکلهای متنوعی در مجموعه ترموود بست چوب میتوانید سفارش دهید و خرید تایل ترموود مورد علاقه خودتون را انجام دهید. ( قیمت ترموود )

رنگ تایل ترموود

رنگ مورد استفاده در تایل ترمو با دیگر رنگهای مخصوص چوب ترمووود تفاوت دارد. تایل ترمو به دلیل استفاده بعنوان کفپوش چوبی درمعرض شرایط محیطی مختلف و ساییدگی است

ودر صورتی که از رنگ ترموود معمولی درآن استفاده شود بسرعت دچار فرسودگی شده وپوشش رنگی آن ازبین میرود.

به همین دلیل برای رنگ آمیزی تایل ترمود ، از رنگ های مخصوص کف استفاده میشود.

رنگ مخصوص کف دارای ساختار خاص وفرمولاسیون متفاوتی هستند وبه همین دلیل دارای دوام بیشتری است ودر مقابل ساییدگی سطحی بر اثر رفت وآمد بسیار مقاوم اند.

فرمولاسیون ضد ساییدگی رنگ های استفاده شده در تایل ترمود است که آنهارا خاص میکند و باعث طول عمر بالای آنها میشود.

بهترین برند رنگ ترموود کف لاکو میباشد که هم از لحاظ قیمتی بسیار مناسب است و هم فرمولاسیون اختصاصی ضد سایش آن در جهان حرف اول را میزند.

این رنگهای تایل ترمو در طیف های بسیار بالایی موجود است و با توجه به سلیقه مشتری میتوان آنرا بر روی کفپوش ترمووود اجرا نمود.

تایل ترمو بدلیل ساختار طبیعی چوب در برابر نور آفتاب سالیان طولانی نمیتواند دوام بیاورد و در نتیجه باید حتما از پوششهای رنگی مخصوص ترموود بر روی آنها استفاده کرد

تا ماندگاری تایل ترموود به سالیان بلند افزایش پیدا کند.

 

 

رنگ تایل ترمووود

رنگ تایل ترموود بدلیل استفاده در کف باید بسیار بادوام و باکیفیت تر از رنگهای نما باشد.

تعمیرات و نگهداری از تایل ترمو وود

یکی دیگر از مزایای مهم تایل ترمو ، تعمیرات آسان آن است. در صورتی که هر یک از تایل های ترمو دچار شکستگی یا مشکل شود، میتوان بسیار سریع و بدون صرف هزینه بالا آنرا تعمیر و تعویض نمود.

چون تایل و زیره آن دارای قلاب مخصوص هستند و داخل همدیگر چفت میشوند با شکسته شدت و یا معیوب شدن یکی از تایلها  براحتی میتوان همان یکعدد تایل را از جای خود خارج کرده و با قرار دادن یک تایل سالم در همان مکان آنرا جایگزین و تعویض کرد.

این عمل نه نیاز به تخصص بالایی دارد و نه سنگین و وقت بر است و به آسانی انجام پذیر است.

اما نکاتی برای نگهداری از تایل ترمو وجود دارد که در صورت توجه به آنها نیازی به تعمیر تایل پیدا نمیکنید. در ادامه به بیان آنها میپردازیم:

  1. تایل ترمو نباید کمتر از بیست میلیمتر یا دو سانتی متر ضخامت داشته باشند.
  2. پد پلاستیکی تایل ترموووود نبایداز مواد کهنه وسبک تهیه شود.
  3. پیچ کار شده درنصب تایل بایداز نوع مخصوص ترموود وضدزنگ باشد.
  4. در هنگام نصب تایل ترموووود به تعبیه مسیر هدایت جریان آب به خارج توجه شود.
  5. رنگ آمیزی تایل ترمود هر ۳ سال یکبار باید تکرار شود.
  6. از ورود فشارهای سنگین و نقطه ای به تایل ترموووود خودداری شود.

در صورت توجه به موارد بالا میتوانید سال های سال از تایل چوب ترمو بدون وجود کوچکترین مشکلی استفاده کنید.

این مقاله پاسخی است به این سوالات متداول که :

 

چرا نباید از ترموود ارزان در ساخت تایل ترمو استفاده کرد.

اطلاعات کلی در انتخاب ترموود دکینگ ساختمان

تایل ترموووود چیست و چه کاربردی دارد و تایل ترموود یا کفپوش چوبی چیست

تابلو ترموود

کفپوش چوبی چیست یا تایل ترموود و کاربردهای آن

اجزای مورد نیاز در ساخت تایل ترموووود

پیچ مخصوص ساخت انواع کفپوش چوبی و تایل ترموود

تایل ترمود یا کفپوش ترمووود

زیره پلاستیکی تایل و کف پوش چوبی ترموود

کفپوش ترمووود چیست

چوب ترموود کفپوش محوطه های باز

جهت دریافت آخرین قیمت تایل ترموووود فنلاندی و تایل ترموود ایرانی و تایل ترموود ترک و همچنین خرید تایل ترموود با کارشناسان ما و شماره های ذیل تماس بگیرید.

کارشناسان مجموعه ترموود بست چوب در تمام ایام هفته آماده پاسخگویی به شما مشتریان عزیز میباشد.

۰۹۱۲۲۹۸۷۳۴۲

۰۹۹۰۳۷۳۲۳۸۰

5/5 - (2 امتیاز)